۱۳۹۳/۰۱/۱۲

بازدید کودکان از شرکت لاکهید مارتین


فضانوردان فردا: شاید یکی از همین کوچولوها، نخستین انسانی باشد که در یکی-دو دهه‌ی آینده پای بر سیاره سرخ خواهد گذاشتتصویر مربوط به بازدید کودکان از شرکت لاکهید مارتین و سامانه‌ی تولید کیهان‌پیمای اوریون است که توسط این شرکت در حال ساخت می‌باشد.

اوریون یک «کیهان‌پیمای سرنشین‌دار چند منظوره» (Multi-Purpose Crew Vehicle) است که قادر به حمل ۲ تا ۶ کیهان‌نورد و همچنین محموله‌های متفاوت می‌باشد. این کیهان‌پیما تا پایان سال میلادی جاری نخستین پرواز آزمایشی برون جوی و بدون سرنشین خود را سوار بر موشک دلتا-۵ انجام خواهد داد و امید است که از سال ۱۴۰۰ ه.ش. توسط آژانس‌های فضایی ایالات متحده و اروپا (ناسا و ایسا) برای انتقال کیهان‌نوردان به ماه، مریخ و سیارک‌ها مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

لاکهید مارتین (بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی محصولات نظامی در جهان) مراحل طراحی این کیهان‌پیما را به پایان رسانده است و هماکنون در حال ساخت آن می‌باشد. پس از انجام پروازهای آزمایشی و رفع نواقص احتمالی، شرکت آستریوم که یک شرکت فناوری هوافضایی فرانسوی متعلق به آژانس فضایی اروپا می‌باشد نیز مسئولیت ساخت اوریون را برای ایسا به عهده خواهد گرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر