۱۳۹۰/۰۲/۱۲

کوهستان El Teide اثری از ترژهThe Mountain from TSO Photography on Vimeo.
 
این هم یک شاهکار هنری دیگر از ترژه، هنرمندی که این تصاویر را از فراز قله ۳۷۱۸ متری  El Teide در کشور اسپانیا در فاصله زمانی ۲۲-۱۵ فروردین ۱۳۹۰ ثبت کرد. آنگونه که خود توضیح می‌دهد، این محل یکی از بهترین مکان‌های جهان برای عکسبرداری از ستارگان می‌باشد و به همین دلیل میزبان رصدخانه‌ی معروف Tiede نیز می‌باشد که از بهترین رصدخانه‌های جهان هست.

ترژه هدف خود از بالا رفتن از این کوهستان را تصویربرداری از بازوی جبار کهکشان راه شیری در کنار مناظر چشم نواز اطراف کوهستان El Tiede بیان می‌کند. وی همچنین از این کار خود به عنوان یکی از سخت‌ترین تجربیات خود یاد می‌کند، چرا که برای ثبت این تصاویر و مناظر نیاز به کوهنوردی طاقت‌فرسایی بود که با توجه به ارتفاع بلند کوهستان، سختی کار را دوچندان می‌نمود. ترژه قبل از انجام این تصویربرداری، خود به تنهایی چندین بار با صعود به این کوهستان، مکان‌هایی را که از ارزش بالایی برای تصویربرداری برخوردار بودند را شناسایی و بدین ترتیب با ثبت این تصاویر شاهکاری هنری را به وجود آورد. با توجه به زمان و انرژی که صرف شناسایی مکان‌های دیدنی و حمل ابزار مورد نیاز برای خلق این اثر شده است، کار وی دارای ارزشی بالایی می‌باشد.

باید به این نکته هم اشاره کرد که، در حالی که در تاریخ ۲۰ فروردین توفان صحرایی برخاسته از صحرای آفریقا مناطقی از جنوب فرانسه و اسپانیا را در بر گرفته بود، تصویربرداری بنابر پیشبینی‌ها غیر ممکن می‌نمود. با این حال، همانطور که از تصاویر برمیآید و خود ترژه نیز بدان اشاره می‌کند، دوربین وی این توفان را نه تنها تهدیدی نیافت، بلکه از این فرصت برای هرچه زیباتر کردن تصاویر بهره جست، به گونه‌ای که گویی ابرهایی از جنس طلا، آسمان اطراف محل تصویربرداری را زرافشان کرده‌اند. پهنه‌ی کهکشان راه شیری از میان این ابرها اثری لایزال و بی نظیر را به نمایش در می‌آورد.

این هنرمند به زیبایی هر چه تمام‌تر این مناظر چشم‌نواز را به نمایش گذاشته است. زیبایی این تصاویر اشک شوق و تحسین را از چشمان هر عاشقی جاری خواهد کرد و لب را به ستایش یگانه خالق تمامی این زیبایی ها خواهد گشود.

Go to Terje Facebook Page for updates: facebook.com/TSOPhotography
Press/licensing/projects contact: terjes@gmail.com
Music by: Ludovico Einaudi,  "Nuvole bianche"
Sponsors: