۱۳۸۵/۰۷/۱۷

نامه سیاره اخراجی پلوتن به دبیرکل منظومه شمسی

اینجانب پلوتن، فرزند اوتانوس، ساکن کهکشان راه شیری، احتراما بعرض می رساند که با کمال تعجب و در میان سکوت منظومه خورشیدی، در پشت درهای بسته، بدون حضور وکیل مدافع اینجانب، در دادگاهی در کره زمین، حکم اخراج اینجانب ازجامعه سیارات صادر شده است.

جناب دبیرکل،

این حکم خنده دارترین جریان تاریخ حیات در جهان است. زمینی‌ها فرموده‌اند که سرکار دیگر سیاره نیستی! لابد سیاره از نظر آنان باید شاخ و دم داشته باشد. سوال بنده این است که چکار دیگری از دست یک سیاره ساخته است جز اینکه مثل موجودات گیج و حیران، شب و روز دور خودش بچرخد و قربان صدقه خورشید برود.

سوال بنده از شما این است که بشر زمینی که برای محق جلوه دادن خویش مدعی است که پیرو کتب و دستورات آسمانی است و سرپیچی از این دستورات نیز مجازات بهمراه دارد وحتی توهین و بی اعتناعی و انکار این دستورات نیز مجازات های قرون وسطایی بدنبال دارد و پیش پا افتاده ترین امورات خود مثل عشق را بر اساس همین فرامین به اصطلاح آسمانی تنظیم می‌نمایند، چگونه بخود اجازه می دهد در امورات آسمانی دخالت نماید.

بشر زمینی که برای کوبیدن و از بین بردن مخالفین خود و اثبات وجود باریتعالی، عظمت کاینات را به رخ آنان می‌کشد و آنرا نشانه‌ای دال بر اثبات وجود ذات احدیت می‌داند، به چه حقی حکم اخراج یکی از بندگان مخلص و مومن این کاینات را صادر می نماید.

حتما بخاطر دارید که چند صد قرن پیش، بشر زمینی یکی از همنوعان خود را تنها به دلیل اینکه راجع به بنده و امثال بنده فقط اظهار کرده بود، زنده زنده در آتش سوزانید و آن دیگری را وادار به توبه نمود. جرم آنان این بود که گفته بودند که رهبر عظیم‌الشان منظومه، جناب خورشید، سر بساطشان نشسته‌اند و اهل حرکت نیستند و این سیارات چاپلوس و بادمجان دورقاب چین هستند که مرتب به دور ایشان می‌چرخند.

بشر زمینی چه پیشرفته، چه عقب افتاده، میلیون میلیون پول خرج می‌کند تا مطمئن شود که دستورات و نوشته‌های آسمانی بند به بند در زندگی روزمره تک تک اهالی به اجرا درمی‌آید، و هزاران جاسوس و گشت و ناهی و مامور، مجری نظارت بر این امورند و منکران این دستورات و فرامین به اخراج از محل کار، قطع حقوق فردی و اجتماعی و طرد از جامعه و جریمه محکوم می‌شوند. تبهکاران و جانیان حرفه‌ای زمینی معروف به انتحاریون که با هواپیما به ساختمان‌ها می‌کوبند و یا با بمب مردم را در مترو و مراکز خرید از بین می‌برند نیز مدعی هستند که به دستورات آسمانی پروردگار عمل می‌نمایند! جل‌الخالق! با این اوصاف انصاف بدهید که آیا چنین موجوداتی حق دارند برای اهالی محترم آسمان یعنی جایی که کوچکترین اطلاعی از وضع آن ندارند، چنان تصمیمات نسنجیده‌ای اتخاذ نمایند؟ چرا که لازم به گفتن نیست که بشر زمینی پس از قرن‌ها تلاش و زحمت، بتازگی یک عروسک کوکی به خانه برادر عزیزم بهرام فرستاده که باعث خنده اهالی آنجا شده‌ است و سفینه اکتشافی آنها تبدیل گشته به اسباب بازی کودکان بهرام. آیا بهتر نیست چنین موجوداتی قبل از اینکه در پی کشف کهکشان باشند، همنوع خود را بشناسند تا با قساوت تمام همدیگر را از بین نبرند؟

جناب دبیرکل،

پس از این حکم ناجوانمردانه، اینجانب تقاضای دیدار با مقامات ناسا را نمودم، اما با کمال تعجب دولت آمریکا تقاضای ویزای بنده را رد کرد! البته وقتی جلوی رئیس جمهوری که هشت سال چشم خویش را بر بسیاری از جنایات بست و آخرسرهم اعلام کرد که من یک تدارکاتچی بیشتر نیستم، فرش قرمز پهن می‌کنند، انتظاری جز این نمی رود. بنابراین، حقیر تقاضای عازانه دارد، آمریکایی‌ها دست از دشمنی با من بردارند.

با احترام،

سیاره اخراجی پلوتن